| anonim_4396 a întrebat:

Am 39 de ani si am mereu probleme n-am avut ciclu din decembrie am facut test de sarcina negativ ce pot face? sa mai stau sau sa merg la medic deoarece ma dor sini ingrozitor. va rog daca ma poate ajuta cineva.pliiiiiz

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Poti merge la un medic. El te va lamuri.

8 răspunsuri:
| cribus a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la medic!

| LuS[z] a răspuns:

Probabil e o dereglare hormonala. cel mai bine e sa-ti faci analize si apoi vei vedea ce spune medicul.

carla
| carla a răspuns:

Daca ti-a iesit testul de sarcina negativ asta nu inseamna ca nu esti gravida. Unele teste pur si simplu nu depisteaza faptul ca esti gravida. Iti recomand sa consulti un medic, nu mai sta, asa te consumi psihic aiurea.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai fa-ti un test de sarcina pentru confirmare (desi nu cred ca esti insarcinata) si apoi mergi neaparat de ginecolog. E prea devreme pentru o premenopauza, ceea ce inseamna ca ar putea fi niste chisturi pe ovare sau alte dereglari ovariene hormonale. Stand si asteptand nu faci decat sa-ti agravezi starea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

EU UNA TEAS RECOMANDA SA MERGI LA GINECOLOGIE

| laura1991 a răspuns:

Menopauza?
big grin
thinking ce sa zic
laughing
lu scrofita de mamaie i s-a terminat ciclul abia la 48de anilaughing
adica menopauza mai...thinking
e posibil fetelor?
big grin

assiris
| assiris a răspuns:

Un medic endocrinolog iti poate spune mai exact care este problema

| autoside a răspuns:

Este indicat sa consulti un doctor specialist, insa ca sa iti faci o idee in mare poti citii tot ceea ce te intereseaza pe www.sfaturi-mamici.ro