| danaalexandra00 a întrebat:

Am de facut pentru dirigentie un referat despre meseriile din domeniul turismului, da` nu prea stiu meserii...cine imi poate spune multe meserii din acest domeniu?

6 răspunsuri:
| cmm a răspuns:

Agent de turism, receptioner, camerista, bagajist, manager pe...hotel, agentie, pensiune turistica, ghid, agent ren-a-car/inchirieri de masini, dar daca vrei un referat zic ca ti-ar fi mai usor pe agent de turism, gasesti pe net

Elianna
| Elianna a răspuns:

Receptioner, ghid, bucatar, proprietar pensiune, hotelier(manager hotel), agentie de turism...

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Ghid
hotelier
cel care lucreaza la agentia de turism [ nu stiu cum se numeste laughing ]
cel care conduce vasele de croaziera
soferii de autocare [ deobicie duc pasagerii in excursii ]
cel care conduce shuttelu' [ nu stiu cum se scrie, dar ' shuttle ' este masina care te duce la aeroport-de la eroport unde vrei sa mergi--- de obicei in vacante ]
* astea sunt folosite CRED

Răspuns utilizator avertizat
| stefangeles a răspuns:

Nu prea stiu nici eu multe laughing dar este Gidul asta-l stiu laughing

| vladteodor97 a răspuns:

Manager hotel,
sofer autocaR TURISTIC
ghid
menajera
camerist
etc