| Guiinnmortal a întrebat:

Am doua intrebari daca ma puteti ajuta :
1. cam cat costa o casa/vila in Canada?
2.gasiti ceva casa ieftina sau apartament in Akihabara- Japonia sau Kyoto, Oosaka.

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

In Canada depinde de zona preturile incep de la o locuinta modesta pana la una luxoasa de la 25.000 euro pana la 3.000.000 euro sau si mai mult.

In Japonia, de la 15.000 euro pana la 2.000.000 euro, sunt preturile in toata tara.

| AlexanderHamilton a răspuns:

Japonia e una dintre cele mai scumpe tari de pe pamant, oamenii de acolo muncind cu ziua pentru a se intretine pe sine, familiile acestora, o casa este extrem de scumpa ( pentru cineva care imigreaza acolo, sau chiar si pentru un localnic cu un venit nromal ). Cat despre cananda, nu stiu. Cat timp am vizitat japonia nu am vazut case "ieftine".

| AstroidCookie a răspuns:

O casa ieftina...cam 98000 de euro.o casa destul de mare..in japonia un apartament... 3000 de euro pe luna