| molly240 a întrebat:

Am folosit vouchere de vacanta pentru a ne caza 3 adulti prin agentie la un hotel la mare. Ar fi posibil sa facem cumva sa vina si un al patrulea adult cu noi daca suntem deja inregistrati doar 3, iar numele sunt precizate in inregistrare?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intrebati asta la receptie. Daca e vorba de transformat un single in camera dubla (adica unul din voi statea singur in camera dubla, si ii platiti locul), se poate face inca o factura pentru al 4-lea loc, fara probleme, si se poate plati cash sau tot cu vouchere.

| molly240 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am sta toti intr-un apartament din acest hotel.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru molly240):

Intrebati receptionerul in ce masura aveti voie/cat ar fi de achitat in plus.
Fiecare hotel are regulile lui. La mine, de exemplu, se accepta maxim 3 adulti intr-un apartament cu 2 locuri + un pat suplimentar, dar alte hoteluri au apartamente cu doua paturi duble.