| elenaoprisan a întrebat:

Am inteles asta dar o suma maxima imi poate da cineva? De fapt am voie cu vreo 4000 euro? Sa nu ii mai transfer iar sa merg la banca...costisitor.Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la intrebarea anterioara, suma maxima care nu trebuie declarata, in cadrul Uniunii Europene, este de 10.000 euro ori echivalentul in alta moneda. Nu stiu reglementarile din tarile care nu fac parte din UE, daca vii dintr-o astfel de tara trebuie sa intrebi acolo. Numai bine!

1 răspuns:
| a1doru a răspuns:

Suma maxima admisa e de 10.000 euro