| AgentulZiceTot a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Va rog, spuneti-mi pot duce pe avion in bagajul de cala spray pentru grafitti?(Trasport international) (Mi-as dori ca rasounsul sa fie da).Va multumesc pentru atentie!

Răspuns Câştigător
| marinaa9 a răspuns:

Http://www.avocatnet.ro/......ionul.html
Si eu stiu ca in bagajul de cala poti cara spray-uri dar sa fie pana in 100 de ml..citeste articolul de mai sus.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-ai dori tu sa fie da.Dar este nu.Vigilenta este maxima in materie de obiecte periculoase in avion.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cate duci, un spray in bagaj nu atrage atentia, daca iti umpli valiza in schimb e alta treaba

| DenisIonut01 a răspuns:

Nu cred ca ai voie. " Transportul de materiale primejdioase in bagaje la bordul avioanelor este ilegal, vinovatii fiind pasibili de inchisoare sau amenzi. " Pentru un raspuns mai sigur suna la agentia de avion si intreaba

| AgentulZiceTot explică (pentru DenisIonut01):

Multumesc! Pana la urma am putut pune in bagaj happy

| Alexandra200310 a răspuns:

Cred ca da, numa ca numai ca trebuie sa-i pui capacul ca sa nu i se intample ceva.