| mickeye a întrebat:

Am niște nelămuriri... aș vrea să merg cu cineva în muntenegru, încă nu e nimic stabilit, dar mă gândeam dacă pot să intru în serbia cu câțiva litri de benzină, ca să nu rămân pe acolo fără benzină... te controlează la graniță în portbagaj?
se poate ajunge în muntenegru numai cu buletinul, ca în ungaria, de exemplu?
am citit că mulți au fost opriți de poliție aiurea, au trebuit să cotizeze.cum e pe acolo? sunt multe mașini de poliție la pândă?
drumurile sunt bune?
peisajele chiar sunt frumoase, comparabile cu Transfăgărășanul?
e vorba de mulți bani, aș avea 2000km de mers și vreau să fiu sigur, nu să cheltuiesc banii și apoi să îmi pară rău.
e adevărat că e plin de gunoaie?
ar fi bine să fie frumos, pentru că ungaria nu mi-a plăcut, nici bulgaria, nici grecia(chiar dacă am văzut-o numai în poze, mii de poze)
dacă nici în muntenegru nu o să îmi placă, atunci probabil nu prea o să mai ies din țară.

3 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

E foarte ok in munte negru dar ai nevoie de pasaport, nu sunt in uniune, sunt benzinarii pe drum care accepta si plata in euro, iar in muntenegru totul se plateste cu euro.
Nu sunt gunoaie, e f curat in comparatie cu Romania
Drumurile sunt bune, iar peisajele sunt mult mai frumoase decat la noi, mai ales dupa ce intri in munte negru.
Sa ai o harta la tine sau un gps, stau foarte prost cu indicatoarele.

| a1doru a răspuns:

Mai bine intrii in serbia cu niste euroi si cumperi benzina acolo ca e mai ieftina ca in romanica...

| okok11 a răspuns:

Buna ziua! Pentru vara anului 2012 pregatim un program foarte avantajos pentru Muntengru. Daca va intereseaza astept raspunsul dvs, aici pe TPU, prin mesaj