| Ymela a întrebat:

Am o intrebare : Daca ai plecat intr-o minivacanta si exact pe drum sau cu o zi inainte iti pierzi buletinul, ce faci daca vrei sa te cazezi la hotel sau la alte lucruri care ai nevoie de buletin?
Facand exceptie la acest caz te vor lasa oare cei de la hotel sa te cazezi(in caz ca mergi singur/a in vacanta?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate iti anulezi vacanta.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi al Politie, oriunde te-ai afla si anunti ca ti-ai pierdut, sau ti s-a furat buletinul!
Ei te cauta in sistemul computerizat si iti pot elibera o adeverinta la mana.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt hoteluri care iti cer sa completezi o fisa cu date personale, semnezi si gata, nu cer buletin. Daca nu te oferi sa platesti in avans si gata

| sierra1 a răspuns:

E cazul tau sau unul fictiv?

| Ymela explică (pentru sierra1):

laughingal meu din pacate; vreau sa merg undeva si tocmai acum nu mai gasesc buletinulsad

| sierra1 a răspuns:

Poate ai permis de conducere sau carnet de elev/student si prezinti unul din astea. Te primesc.

| mihai69 a răspuns:

Pentru astfel de cazuri e bine să ai mereu o copie (sau poză) a C.I.
Nu e chiar legal, dar (în cazul că i se cere actul la vreo recepție), măcar vede persoana respectivă că e vorba chiar despre tine, nu vii cu niște date false, „din burtă". Și dacă mai ai alt act de identitate (carnet de conducere, pașaport) e și mai bine.

| Saveluc a răspuns:

Eu zic ca te vor lasă. CNP-ul rămâne același și după schimbarea Biletinului

| sagetarius a răspuns:

Folosesti permisul de conducere, pasaportul sau orice alt act cu fotografie