| amelia a întrebat:

Am o mare dilema : am cumparat in decembrie bilet de avion pentru mine si copilul meu de aproape 2 ani spre Romania pentru data de 21 februarie. ok_intre timp, pe 1 martie copilul meu va implini 2 ani, iar la intoarcere ma intreb daca va trebui sa platesc diferenta de bani pe bilet, avand in vedere ca biletul e deja platit din decembrie? poate sa ma ajute cineva? va multumesc foarte mult!

Răspuns Câştigător
| wizard_cristi a răspuns:

Din cate stiam, biletul se plateste in functie de varsta pe care o ai la momentul cumpararii biletului. Totusi, pe bilet apare un numar de telefon al companiei pe care iti recomand sa-l apelezi si sa te interesezi pentru a fi sigura.

1 răspuns:
| carmencita80 a răspuns:

In cazul copilului tau calculul este urmatorul: un tarif de infant pentru dus si un tarif de copil 2-11.9 ani pentru intors, uita-te bine pe biletul de avion, daca nu este asa, suna la compania aeriana.