| Mihaita15 a întrebat:

Am plecat din tara, cum pot sa activez roaming-ul la digi? Nu pot sa sun pe nimeni

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuia sa il activezi pana sa iesi din tara. Era mai usor.

„Pentru a incepe procesul de activare roaming cat timp sunteti in tara sau in afara tarii, aveti doar nevoie de o conexiune la internet. Accesati digicare.rcs-rds.ro si urmati calea: Logare -> Administrare servicii (partea stanga) -> Roaming date international sau roaming voce international. Alegeti optiunea de care aveti nevoie, selectati numarul de telefon si apasati pe Activare".

| Crackman a răspuns:

Roaga tutorele contractului, daca ai sau cineva imputernicit sa mearga la digi... eu asa am facut.

| ziftode a răspuns:

Ai doua soutii, daca ai cont digicare intri pe http://digicare.rcs-rds.ro, sau dai telefon (international de pe alt telefon, ca daca nu ai roaming de pe al tau nu ai cum) la nr de tel +40314007777