| bmcriss a întrebat:

Am si eu o intrebare.Plec in Olanda pentru 5 zile si am auzit ca bagajul de cala nu trebuie sa depaseasca 20 kg iar bagajul de mana 10 kg. Pentru bagaj de mana mi-am luat un rucsac dar acum vine intrebarea... e vreo problema daca de exemplu mi-am luat niste alune covrigi in bagajul de mana ca sa mananc acolo pentru a economisi niste bani ( considerand faptul ca acolo mancarea este mai scumpa si drumul panal a magazin ar fi oarecum obositor sau indelungat)

Răspuns Câştigător
| cmm a răspuns:

E ok cu alune, biscuiti, banane, covrigei, sa nu le ai in punguta de aluminiu sau ceva in sticla, altfel poti lua si o bucata de snitel, paine etc. nu stiu ce ce pleci, dar daca e blu sau wizz ai voie 32 kg la cala, deci iti poti lua si ceva conserve - pate, peste, dar in supermarketurile de acolo o sa gasesti mancare ieftina. drum bun!

1 răspuns:
| Nox a răspuns:

Nu, nu e nicio problema. ai voie cu mancare, doar cu apa nu