| JulyDreams a întrebat:

Am un cont RON la ING si carte de debit VISA Electron. Pot plati in Anglia la POS-uri cu el? Multumesc.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Acolo unde scrie: " Alege ce card bancar ti se potriveste." scrie ca se poate plati cu cardul Visa Electron si in strainatate: http://bit.ly/2x5nHkd

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei cardurile Electron nu sunt emboasate (nu au scrisul in relief). Daca e asa, nu poti plati in strainatate sau pe net cu el. Ai nevoie de un card VISA sau Mastercard emboasat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Al meu nu are scrisul așa și pot plăti cu el, același card menționat.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca s-au schimbat conditiile si nu stiu eu, imi cer scuze pentru informatia gresita

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Nu e problemă. happy

| mihai69 a răspuns:

Da, eu am unul la fel și a funcționat.

| simpluone a răspuns:

In unitatile care au afisat logo-ul Visa Electron cu un abtibild pe usa de obicei, in mod sigur. Dar este posibil sa poti plati desi nu au indica in mod clar acest lucru