| hevybeea a întrebat:

Am voie sa trec vama cu mai multe medicamente?

Răspuns Câştigător
| erasier a răspuns:

In Germania ai sa treci vama pe la nadlac parca eu am trecut pe acolo singuru loc unde s-ar putea sa fi controlota este la unguri dar si acolo foarte rar eu am trecut de multe ori cu autocarul pe acolo pe ei ii intereseaza mai mkult sa nai tuica la tine si tigari de contrabanda deci fi fara grijii, medicamentele bagatile in interiorul la geaca acolo nau voie sa te controleze doar daca esti cautata internationallaughing

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai voie dar sa nu fie in exces pentru ca le vor vedea la raze x si vor fi suspiciuni daca sunt prea multe.

| eandopuncttk a răspuns:

Depinde care vama.happy daca te duci la bulgari nici macar nu te baga in seama. adica iti cere doar buletinu si cam atat happy

| asiodfaijooij a răspuns:

Daca treci cu masina s-ar putea sa te controleze dar depinde unde vrei sa te duci. Daca te duci in bulgaria s-ar putea sa nu te bage in seama.Dar oricum sa nu ai prea multe medicamente la tine.

| hevybeea explică (pentru asiodfaijooij):

Vreau sa ajung in GERMANIA si vreau sa iau cu mine medicamente pentru dureri, raceala, antibiotice, creme si ce e necesar ca voi sta 2 luni si nu stiu limba sa ma duc acolo la farmacie. Cam cate medicamente pot lua cu mine?

| Bezea a răspuns:

Depinde de sumă/costul total al medicamentelor.

| erasier a răspuns:

Nu depinde de nici o suma pentru ca la vama nu declari nimic se urca un militian ungur si unu roman in autocar trece pe la fiecare se uita la buletine si gata ai trecut vama restul tarilor la vame nau controale pana in Germania slovenia austria nau vame daca mergi cu autocarul, cu avionul este altceva dar cu autocarul mergi foarte linistita dureaza mai mult asta e.