| shadow_3116 a întrebat:

Anul acesta de craciun as dori sa calatoresc si as avea 2 preferinte:Germania sau Rusia.Nu stiu unde sa ma duc, nu pot sa ma hotaresc.Imi puteti spune unde ar fi mai frumos.Multumesc mult

Răspuns Câştigător
| papushikroz a răspuns:

Eu sincer as merge in Rusia.As alege Rusia pentru ca sarbatorile de Craciun sunt albe. Temperaturile sunt scazute si ai impreaia ca esti in tinutul lui Mos Craciun.Eu ti-am spus ce as face eu. Dar pana la urma e decizia ta.
Bafta si drum bun!
happy

16 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Tine minte rusii sarbatoresc craciunul dupa ritul vechi deci e posibil sa nu ai ambianta pe care ti=o doresti si mai e ceva e foarte frig atat la Moscova cat si la Saint Petersburg ( acest oras merita insa vizitat oricand e superb). Nemtii insa sunt foarte reci si anosti (eu am fost in Germania in vara si mi s-a parut ca ospitalitatea nemteasca e doar de fatada nu m-am simtit de loc confortabil nici la Munchen, nici la Nuremberg)

| Piscotel a răspuns:

Mergi in Germania si te opresti in drum putin prin Austria, Viena de preferat. O sa fie tare placut, totul in Germania admite doar adjective de bine ridicate la superlativ.
Rusia in schimb... are ca atu aspectul de tara a lui Mos Craciun iarna.

| JeSa a răspuns:

Rusia

| mami a răspuns:

Cum ar fi sa mergi in decembrie in Germania si in ianuarie in Rusia si sarbatoresti nasterea Domnului de 2 ori

| andreimicutu a răspuns:

Eu de exemplu am fost in Polonia si cred ca nu voi uita niciodata acea excursie, deci iti sugerez Rsia nu e mare diferenta chiar vreau sa merg si eu in Rusia.

| eu_8583 a răspuns:

Eu pregef germania. vii mai nou si mai relaxat de acolo.

| demonel a răspuns:

E cred ca mai bine rusia deoarece ai sirop de artar adevarat si e o tara cu o cultura arhitecturala mai diversificata//insa iti recomand sa nu vizitezi cernobal

| 0x11111051 a răspuns (pentru demonel):

Cernobilul e in Ucraina, de fapt!

| Чернобыль a răspuns (pentru 0x11111051):

Exact! E-n Ucraina!

| vilmaristul a răspuns:

Sunt de acord cu carla!
vacanta placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti propun germania...am fost in amele tari si mult mai frumos e in germania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Germania categoric, din cate am inteles e super misto...eu zic sa-ti cumperi bilete de avion de acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici poti gasi foarte multe oferte de vacanta pentru Germania: http://www.infoturism.ro/sejur/germania/ dar si pentru Rusia:http://www.infoturism.ro/sejur/rusia/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rusia! Tocmai m-am intors din Sankt Petersburg, e un oras care iti taie respiratia...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea, eu as zice sa vizitezi mai bine rusia deoarece rusii tin foarte mult la traditie, sunt ospitalieri si Rusia are multe locuri care merita de vizitat.Iti spun asta deoarece am multe rude acolo. Oricum este decizia tahappy

| andu_7552 a răspuns:

In germania mai o sa ai ocazi da in rusia i tata lor si poate nu o sa mai meri