| Bubulescu_Cristi_1998 a întrebat:

Anul acesta parintii mei vor sa mergem pe undeva prin mijlocul tarii sau ceva de genul. As vrea si eu un traseu cu obiective turistice (fara manastiri va rog). Sunt din Braila. As vrea ca traseul sa includa si locuri cu apa unde putem face baie.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sibiu si toata marginimea sibiului. La ocna sibiului sunt psicine si lacuri cu apa sarat

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Apă este peste tot, încă, din fericire.
De la Brăila direct spre Brașov, unde sunteți cam în mijlocul țării.
Obiective turistice găsiți apoi pe Valea Prahovei în jos, și pe șosele spre nord și vest.

| Goete a răspuns:

In orice hotel sau Statie de serviciu ai apa si dus sa poti face baie

| Goete a răspuns (pentru Bubulescu_Cristi_1998):

Loc cu bai nu stiu, prin centrul Romaniei - nu locuiesc in Romania - dar m-au incantat Cheile Bicazului - daca vrei traseu intre orase. E un loc superb, e si Lacul Rosu acolo dar nu stiu daca se poate face baie in el

| Bubulescu_Cristi_1998 explică (pentru Goete):

Am mai fost acolo, dar o sa iau in considerare propunerea.

| Mad1 a răspuns:

Traseu turistic..sa urci la babele si sfinx. Traseul e bestial..in jur de 4-5 ore urcarea, coborarea putin mai putin.

| Bubulescu_Cristi_1998 explică (pentru Mad1):

Ma refeream la un traseu turistic intre orase.