| catalinionut a întrebat:

As dori sa ma duc de Paste la Muntele Athos cu masina personala. A fost cineva? Ce imi recomandati inainte de a pleca si ce ar fi de vizitat in 3 zile. Unde ma pot odihni si care ar fi costurile. Multumesc

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Doar dacă e amfibie, în rest este o experienţă de viaţă deosebită. Fiecare călătorie, indiferent de destinaţie, va adăuga un plus de înţelepciune personalităţii tale.

| andreeagicu a răspuns:

La muntele Athos nu poti sa mergi doar daca ai acceptul bisericii. Cel mult poti sa vezi manastirile din jurul muntelui cu o excursie cu barca.
Eu am fost anul trecut cu autocarul intr-o statiune din apropierea muntelui, iar pana acolo vei face 12 ore cu masina. Drumul este foarte bun si usor, iar daca vrei sa vezi manastirile, dar dupa cum am spus, de departe te poti inscrie la una din agentiile de acolo pentru excursie...costa cam 27 de euro de persoana!
Zona este superba, iar vederea muntelui de incarca cu energie!

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Nu ai ceva mai bun de făcut, decât să mergi la Muntele Athos?

| Ager a răspuns:

Depinde dacă vrei sau nu să te lași prostit de ideea : dacă lași bani la mănăstire vei avea succes laughinglaughing