| ellaells a întrebat:

As dori sa stiu si eu cam cati bani iti trebuie pentru o excursie de 6-7 zile la Roma happy. Multumesc

7 răspunsuri:
| Didi908 a răspuns:

Buna! Depinde cate persoane merg in aceasta excursie si depinde unde te cazezi. Din cate am citit eu pe net costa MAXIM 350-400 de euro, dar daca mergeti un grup, mai multe persoane, puteti primi reducere.
O zi buna! :*

| ellaells explică (pentru Didi908):

Nu merg decat eu si inca 2 persoane. Multumesc mult pentru raspuns :*

| Dunhilll a răspuns:

Am fost anul trecut la Roma eu si inca 2 persoane, 5 zile si am cheltuit in jur de 1000 Euro. Mancarea e ieftina la fast-food, daca te duci la un restaurant o portie de spaghete e undeva la 8-10 Euro, o pizza e 15 Euro. Trebuie sa te interesezi la chioscurile de ziare sau metrouri exista brosura "Rome pass" costa 50 Euro si ai acces gratuit cam la toate obiectivele turistice (colloseum, muzeele vaticanului etc) si tot in acei 50 Euro ai tarnsportul in comun gratuit (metro, autobus, tramvai). Cazare gasesti ieftina la periferiile Romei si mai scumpa in centru orasului. Sper ca te-am ajutat cu cate ceva. Funda? happy

| ilovemynikon a răspuns:

Da

| ELU a răspuns:

Conteaza ce vrei sa faci. daca mergi la cumparaturi poti lua cateva mii dar daca mergi doar sa vizitezi cu 1000 te descurci(bani de buzunar fara drum)

| PsihologCuore a răspuns:

Daca nu ai achizitionat cazarea, este destul de scump in oras, cred ca ar fi bine sa rezervati de aici. Iar apoi de cheltuiala doar pentru mancare si transport va trebuie min 50 eur pe zi/pers. Inghetata, pe care o gasesti la tot pasul, este 1, 5 - 2 eur / cupa happy

| ellaells explică (pentru PsihologCuore):

Mersi frumos. Ma asteptam sa fie scump happy