| ruxy_3175 a întrebat:

As vrea la vara sa plec in Spania... pot sa plec fara insotitor daca sunt minora?

Răspuns Câştigător
| spiridus_7223 a răspuns:

99/100 nu ai voie sigur te opreste

6 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

Cu procura.Insotitor poate fi oricine, chiar si soferul masinii. Dar tot cu el trebuie sa te intorci daca nu...big grin

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Iti trebuie insotitor.

| Alisa a răspuns:

Poti sa pleci, doar daca ai procura de la ambii parinti. Este mult de umblat.

| unione a răspuns:

Sigur NU, dupa cum ti-a spus si alisa, trebuie imputernicire de la parinti. Ambii. maica-mea a avut probleme la aeroport sa plece cu sora-mea, pentru ca nu avea imputernicire de la taica-miu

Răspuns utilizator avertizat
| asdffghjjkl a răspuns:

Daca ai numai buletin nu poti fara ei... dar nu cred ca trebiue sa te insoteasca daca ai buletin si pasaportwinking