| Andrei_Mateita_1992 a întrebat:

As vrea sa fac o plimbare cu plecare din Bucuresti spre transfagarasan transalpina sibiu. Care ar fi cel mai bun traseu?

2 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Din ce stiu eu Transalpina nu este deschisa toata circulatiei publice, asa o poti amana putin.

Cat despre transfagarasan, acesta se deschide incepand cu 1 iulie 2015. Poti planifica atunci excursia.

Poti pleca din Bucuresti pe A1 spre Pitesti. De acolo te duci spre Curtea de Arges, lacul Vidraru si apoi traverserzi spre Sibiu.

La Sibiu daca ai timp poti sa te duci spre Marginime, Paltinis, Ocna Sibiului.

La intoarcere poti face Valea Oltului unde poti face si acolo cateva opriri: Cozia, Calimanesti-Caciulata (aici ai si o cetate mica pe care o poti vizita).

Pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bucuresti - Curtea de Arges - Tf - Sibiu - Ta- Ramnicu Valcea - Bucuresti