| Brunet_Bogdan_1994 a întrebat:

As vrea sa merg la mare in Bulgaria!
Ce statiune imi recomandati?
Precizez ca vreau sa merg cu masina mea!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Zona Balcic e mai spectaculoasa, mai eleganta, dar plajele nasoale, doar bolovani.

Albena, Nisipurile de aur mai aglomerate, mai kitschoase dar cu plaje curate si mari

| mihai69 a răspuns:

Depinde ce cauți să faci la mare.
Pentru peisaj și relaxare - Nessebar, Balcic, Sozopol. Orășele vechi, cu istorie și locuri frumoase de vizitat, dar cam fără plaje (există totuși unele nu foarte departe de fiecare dintre ele).
Pentru familii cu copii - Albena.
Pentru distracție - Nisipurile de Aur sau (mai bine) Sunny Beach.
Dacă are importanță distanța, un compromis bun ar fi Nisipurile de Aur.