| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa plec cu cainele meu din tara cu avionul. Stiti cumva ce companii aeriene din Bucuresti accepta orice rasa de caine, in plus are vreo 40 de kg.? Multumesc!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E nevoide de un avion cu cala presurizată. Din păcate, nu știu să răspund la întrebare - ce companie dispune de astfel de aeronave, dar poți da un mail către toți, nu-s chiar așa mulți care să lucreze pe destinația dorită de tine. În plus, câinele trebuie să îndeplinească anumite condiții (vaccinare, carnet de sănătate, pașaport, microcipat etc.), la fel și cușca (să fie omologată și acceptată de transportator. Și la cât vor cântări împreună, plus stresul pentru bietul animal, eu zic ori să-l lași acasă, ori să mergi cu mașina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In general toate animalutele merg la cala, in cutii speciale, indiferent de rasa! greutatea depasita se plateste! e ca un simplu bagaj de cala.