| Inkx a întrebat:

As vrea sa va intreb. oare ati mai lucrat careva din voi pe litoralul romanesc? e intr-adevar sclavie? sau doar povesti? Ma refer la domeniul bucatarie. Angajatorul plateste angajatul cum ii este promis? Sau isi bate joc de el?

1 răspuns:
| MiruD a răspuns:

Eu am lucrat la un hotel de 3 stele si Da, chiar este sclavie. Mai ales in bucătărie. Ajungi sa muncești de dimineata pana seara cu o pauza de 2-3 ore. Iar salariu, cum te înțelegi cu patronul. Dacă ai noroc sa găsesti unul mai bun si sufletist ( mai rar găsesti) poate iti da un salariu bunicel.
Sotul meu a lucrat ospătar. Si pe zi, avea decat 3 ore liber. In rest muncea de ii iesea pe ochi.
Si chestia asta in fiecare zi. Nu sa ai tu duminica sau vreun liber pe săptămână. Nu. Am muncit 6 luni zi de zi.