Întrebare recomandată | Andreeaa20 a întrebat:

As vrea sa vizitez Anglia cu niste prieteni, dar biletul de avion mi se pare foarte scump. Nu știu in ce perioadă credeți că vor scădea prețurile? de obicei vara?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cumparal cu 3 luni inainte de plecare si va fi ieftin sau 6

| Violleta2022 a răspuns:

Vara, biletele de avion sunt cele mai scumpe!
Iarna, primavara si toamna sunt mai ieftine, dar nu in preajma sarbatorilor de Paste sau de Craciun, ca iarasi se urca preturile!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Gasesti la wizz air cu 600 lei dus intors... daca si 600 lei e mult pentru ~3000km

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Atunci sa puna si prietenii tai bani de bilet ca doar cu ei mergi.

| Fatamuntilor a răspuns:

Luna trecuta cineva a luat cu aproape 100 de lei, dar a fost cu trei saptamani inainte.
E normal ca in perioada sarbatorilor sa fie mai scump.
CRED ca dupa sarbatori va fi mai ieftin, cauta pe siturile companiilor de zbor.

| AtateaConditii a răspuns:

Eu mi-am luat din septembrie cu o luna inainte 2 milioane am dat dus doar.

Răspuns utilizator avertizat
| Foxglove13 a răspuns:

Se scumpesc in functie de sezon. Daca vrei sa mergi la vara, recomand sa le cumperi din timp (Martie sau Aprilie). Depinde si cu ce companie mergi. Urmareste preturile online.

| b4stefa a răspuns:

In perioada septembrie-noiembrie preturile sunt super accesibile, de obicei erau la jumatate

| alexfab33 a răspuns:

Daca iei cu mult timp inainte gasesti preturi bune

| Ruxxxxxxxxx a răspuns:

Daca te hotarasti cu ceva timp inainte in ce perioada ai vrea sa pleci, rezerva biletele cu cateva saptamani inainte. sunt semnificativ mai ieftine

| Bunea_Stefan_2003 a răspuns:

Eu as recomanda de Paste

| Cosmo13 a răspuns:

Poti gasi bilet ieftin si in perioada lui Iulie - August dar si Octombrie - Noiembrie.Companii de zbor recomandate :Ryan Air si Wizzair. Poti vizita site-ul oficial.

| Costinn77 a răspuns:

Biletele sunt mai ieftine in afara sezonului, cel mai bun pret il poti obtine daca iti iei biletul din timp, cu cateva luni inainte. O perioada buna de plecat este septembrie-octombrie.
Spor!

| mario16375 a răspuns:

I just got a free Minecraft code from http://freeminecraft.cc