Întrebare recomandată | vladciubuc10 a întrebat:

Ati avut vreo experienta cu programul "Work and travel"?
Ce parere aveti despre acest program?

Răspuns Câştigător
| Razvy12 a răspuns:

Am o cunoștință care a fost prin programul asta in state,e o posibilitatea destul de mare, te plimbi, muncești, cunoști oamenii și culturi noi etc, Daca poți profita de posibilitatea asta că nu e ceva ce vezi la fiecare pas, și banii care ii dai la început ii recupereze înzecit.

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Programul e constructiv. Te plimbi si in schimb, contribui si tu la treburile comunitatii pe care o vizitezi. Mi se pare corect si de bun simt! Daca tot vizitam o tara sau localitate pentru a ne cultiva, simti ca si ei, hai sa o luam de jos, sa vedem cum stau lucrurile incepand cu...inceputul! munca este principala ocupatie pe care ar trebui sa o promovam si adoptam ca stil de viata. Sa respectam vorbele batranilor care au mentinut societatea pana astazi '' cine nu munca, nu manca''
Sanatate!