| Nuzicnume a întrebat:

Ați fost in USA? Ati obținut greu viza? Ce v-a întrebat la interviu?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am fost in SUA, al luat viza destul de usor.
La interviu nu mi au pus decat niste intrebari asa de baza, cu cine ma duc, cat stau, cine imi plateste excursia, cu ce ma ocup. Si cam atat, dar probabil ei stiau deja totul despre mine si intrebarile au avut doar rolul de a ma verifica ca nu vreau sa mint.

| Nuzicnume explică (pentru suntserios):

Deci nu te refuza asa din start, sau să te întrebe in engleza. Viza ai primit-o pe loc?

| suntserios a răspuns (pentru Nuzicnume):

Depinde de la candidat la candidat. Poate sa te refuze după prima întrebare. E de preferat sa vorbești în engleza cu ofițerul de la interviu. Ei știu cât de cât romana, darprefera sa tina interviul in engleza. Îți spune pe loc dacă îți dă viza sau nu. Dacă o primești îți retine pașaportul și îl primești prin curier cu visa aplicata

| sierra1 a răspuns:

La interviu trebui să dovedești că ai legături puternice cu țara și că ai motive serioase/indubitabile să te ÎNTORCI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai aplicat pentru viza?