| aura55 a întrebat:

Ati vizitat maramuresul?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Manastirea Barsana cea mai frumoasa manastire din cate am vazut
Memorialul de la Sighet - un loc emotionant trist si plin de istorie, merita vazut
Bisericile de lemn + portile foarte frumoase
Ocna Sugatat - merita o baie in apa aia sarata, in rest plictisitoare statiunea
Statiunea Borsa - plina de "italieni"
Plimbare cu mocanita pe Valea Vaserului - desi tine o zi intreaga merita pe deplin pentru peisaje.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, de vreo 4 ori

| aura55 explică (pentru suntserios):

Cu ce inpresie ai ramas daca ai vizitata punctele turistice din zona si daca poti sle descri

| suntserios a răspuns (pentru aura55):

Manastirea Barsana cea mai frumoasa manastire din cate am vazut
Memorialul de la Sighet - un loc emotionant trist si plin de istorie, merita vazut
Bisericile de lemn + portile foarte frumoase
Ocna Sugatat - merita o baie in apa aia sarata, in rest plictisitoare statiunea
Statiunea Borsa - plina de "italieni"
Plimbare cu mocanita pe Valea Vaserului - desi tine o zi intreaga merita pe deplin pentru peisaje.

| Xtadelo a răspuns:

Inca nu.

| aura55 explică (pentru Xtadelo):

Nu sti ce pierzi

| Xtadelo a răspuns (pentru aura55):

O sa-l vizitez tongue

| rocket a răspuns:

Da, si zic ca e super sa il vizitezi de revelion http://www.idealtour.ro/oferte/extern/romania/maramures/1/1

| aura55 explică (pentru rocket):

Care puncte turistice din Maramures leai vizitat

| Alvy a răspuns:

Informatii si recomandari despre Maramures gasesti aici: http://calatoresc.ro/content/maramures-sufletul-traditiei-219/

si

http://calatoresc.ro/tags/maramures.html

| RainbowDash a răspuns:

Eu locuiesc AICI happy

| aura55 explică:

Care sunt punctele turistice cele mai inportante din Maramuresul istoric, va spune ce va statiunea balneo climaterica Ocna Sugatag?

| Alvy a răspuns (pentru aura55):

Uite aici, gasesti o paret din lista pe care o cauti: http://cazare.info/obiective-turistice-in-judetul-Maramures.html