| AndreeaCr a întrebat:

Aveti vreo idee de un city break cu buget maxim 100 euro? :-D

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Autostop ("Ia-ma, nene"), cazare la dormitoare de colegiu, mancare cumparata unde e mai ieftin, etc.
Poti face asemenea break-uri chiar si de peste o saptamana, daca te gospodaresti bine.

| AndreeaCr explică (pentru Bula):

Da, asa e. Cred ca te poti duce si cu 50 lei asa. :-D

Totusi, vazusem niste oferte de genul Venetia: 80 euro, ma gandeam ca poate mai sunt si altele.

| mihai69 a răspuns:

Timișoara: bilet avion dus-întors 20 €, cameră la pensiune ~ 30 € / noapte - de restul te distrezi.

| AndreeaCr explică (pentru mihai69):

Nu mai sunt la curent cu situatia biletelor de tren pentru studenti. Daca ar fi gratuite, ar fi mai bine decat sa dau banii pe avion.
Bine, ar mai fi si durata drumului Bucuresti-Timisora... :-))

| mihai69 a răspuns (pentru AndreeaCr):

Studenții au gratuitate la biletele de tren. Dar numai la cls. a doua, la trenuri „normale", fără loc rezervat etc. O călătorie până la Timișoara în condițiile astea nu mai e deloc o plăcere.
Ofertele gen „Veneția cu 80 €" au taxe și comisioane ascunse, de care afli abia când vrei să le cumperi.
Ce am spus eu mai sus e cu toate taxele incluse. Chiar săptămâna viitoare o să fac acest drum.winking

| gabriela2201 a răspuns:

Da, in Grecia pentru 99EUR/persoana: ...otis_36094