| alexandrubt13 a întrebat:

Banii de pe cardul sodexo turist in afara de cazare pe la hoteluri, pensiuni cu tot cu meniu se mai pot folosi prin magazine, benzinarii, comenzi de meniuri acasa sau unde? Se mai pot valorifica poate printr-o agentie de turism?

Răspuns Câştigător
| Andresso a răspuns:

Da. Se poate. Am reusit eu, dar trebuie sa te interesezi unde se poate. Eu am reusit in Constanta la un magazin LaDoiPasi si mi-am luat de toate cu banii aceia.

| BabaOarba a răspuns (pentru Andresso):

Asta a fost o exceptie. Probabil magazinul ala accepta plata in orice, erau in relatie cu vreo unitate hoteliera, ca altfel nu isi pot lua banii de la stat. Dar si asa, fara datele din cartea de identitate, nu vad cum ar putea face. Cred ca au facut o smecherie si ei cunosc pe cineva la minister care le faciliteaza accesul fraudulos la fonduri...

Voucherele de vacanta se pot folosi doar in agentii de turism sau unitati de cazare, si doar daca aceste agentii sau unitati de cazare se afla pe listele care s-au inscris pentru acceptarea acestor vouchere. Ele sunt folosite doar de titular pe baza actului de identitate.

http://turism.gov.ro/web/informatii-vouchere-de-vacanta/

| Andresso a răspuns (pentru BabaOarba):

Da. Era un magazin ce detinea si un hotel, din cate-mi amintesc.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.