| MadHatter a întrebat:

Bunã TPU, ma adresez in special celor care au calatorit cu masina in Bulgaria mai exact in zona Nisipurilor, deoarece urmeaza sa merg in vacanta pe ruta Giurgiu Ruse Varna Nisipuri si sunt cam speriata deoarece am auzit niste lucruri negative despre bulgari cum ca nu sunt primitori si sunt usor agresivi, stiu de problema cu parcarile insa sunt curioasa daca a avut cineva probleme pe drum ( nu ma refer la politie ) mentionez ca o sa calatorim ziua, si nu stiu cam ce nivel de siguranta exista in Bulgaria. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Zeci de mii de romani fac drumul asta, e totusi o tara din UE, nu stau talhari ca in vestul salbatec sa va jefuiasca din mers.

O solutie mai buna ar fi sa intrati pe la Vama Veche, mergeti mult mai putin prin Bg si coada la vama e mult mai mica.

Bulgarii sunt primitori in statiuni ca stiu sa faca turism, de aia toata lumea se duce acolo

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este la fel ca si in Romania. Te pui in gura cu ei sau ii injuri, te iua la bataie. Dar daca esti pasnic si politicos, atunci nu vei avea nici o problema.

| MadHatter explică (pentru suntserios):

Venind de la Timisoara am pierde mai mult timp pe drum, m-am gandit si la varianta asta dar avand in vedere ca am face niste km in plus am renuntat la idee. Multumesc pentru raspuns.