| asdfbc a întrebat:

Buna!
1.Cine stie despre dificultatea testului care se da in Franta, cand te transferi? Eu tomai mi-am luat transferul din Romania si am fost programata sa dau acest test pentru verificarea cunostintelor in limba franceza, pe 11 decembrie.Anul scolar nu il pierd, mi-a spus directoarea.
2.Imi puteti spune despre materii(mate,franceza,engleza, fizica, chimie etc) daca sunt grele?
P.S. In Romania am treminat clasa a6a

Răspuns Câştigător
| PreaTareღ a răspuns:

Matematică este la fel.
Franceză e mai grea față de cea din Romania.
Engleza la fel.
Fizica și Chimia un pic mai grele.

Funda?

2 răspunsuri:
| asdfbc explică (pentru PreaTareღ):

Buna! Ai fost in Franta? Sau inca esti? Cand ti-ai luat transferul, ai dat un test pentru verificarea cunostintelor? Te rog, raspunde-mi!

| PreaTareღ a răspuns (pentru asdfbc):

Un francez a venit la noi in clasa, el da un test de verificarea cunostintelor la materiile care nu le-a facut in clasa trecuta.
Asa o sa fie la fel, sigur.