| Alexander1495 a întrebat:

Buna a fost cineva cu bursa erasmus in Nice, Franta? sau aveti cunostinte, prieteni care au fost sau stiu ceva despre oras despre conditii?

3 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Eu am fost in danemarca. o fosta colega a fost in franta. ce iti recomand pentru franta, e sa fii sigur ca ai bani destui.(acum depinde si cat primesti ca bursa) franta e o tara cu chirie scumpa.

| Alexander1495 explică (pentru Danzell):

Primesc 500 euro si inca 200 euro deci 700

| Danzell a răspuns (pentru Alexander1495):

700 bursa e acceptabil. daca mai pui si banii care probabil o sa tii dea si familia e ok. ca sa scapi mai ieftin si de bataile de cap cu cautatul, opteaza pentru varianta cu cazare oferita de facultate. e mai ieftin. si scapi si de garantia pe care in mod normal o plateste inainte un chirias.

eu am primit 500 per total + cam 300euro bani stransi de mine si de la familie.
va trebui sa ai grija cel putin prima luna cum iti planifici banii sa iti faci un bugat saptamanal pe care sa nu il depasesti. laughing asta e de fapt adevaratul test erasmus tongue(pe langa invatat) altfel o sa mananci cartofi cu cartofi cum am facut eu laughing