| adryyy a întrebat:

A fost cineva la Salina Turda dupa ce a fost modernizata? Merita vazuta? Astept parerile voastre. As vrea sa ma duc dar sunt din Buzau si sunt vreo 400 km pana acolo si nu vreau sa ma duc degeaba. Ms:*

6 răspunsuri:
| Kiara a răspuns:

Da am fost eu de curand acolo chiar acum 5zile. E foarte frumos merita vazuta.happy

| Buggy a răspuns:

Buna si tie! Sunt din Bucuresti si nu am fost. Poti sa mergi cu trenul. Ajungi in cateva ore. Vrei sa fim prieteni (amici)?

| Andreiutz_4276 a răspuns:

Am fost cam acum o luna.Este foarte frumos.Au un fel de amfiteatru acolo, iti poti lua o carte, o revista, poti sta sa citesti.Merita vazuta. Te poti plimba cu barcuta pe un lac. Dar sa stii ca salina este deschisa de la 9 dimineata parca pana la ora 3 dupa-amiaza.Nu poti intra mai tarziu, asa ca incearca sa te incadrezi in timp.Eu stau in Pitesti si tot cam 400 de km am facut pana acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merita am fost si eu prin aprilie, m-am dat cu barca pe lacul din salina, am jucat un pic de mini-golf dar nu am jucat popice tongue. Oricum avantajul care il ai daca vii in perioada asta este ca sunt si lacuri sarate pe partea celalata si poti sa faci si o baie acolo mai ales daca este cald. Iti recomand sa iti iei un cort cu tine sa mergi pe weekend. mergi sa salina si dormi cu cortul in cheile turzii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing imi place intrebarea...tongue
eu zic sa te uiti doar pe youtube si poti sa iti dai seama...tongue
400km...tongue mult...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merita vazuta. E un fel de oras extraterestru construit in subteran. Asta a fost impresia mea. La cateva sute de metri sun pamant te poti da cu barca pe un lac sarat. Du-te!