| girlbrushedpink3 a întrebat:

a fost vreodata cineva cu cainele cu avionul? il baga doar in cusca aia si la bagaje? nu se poate sa ramana cu tine? imi poate explica si mie. multumesc mult

5 răspunsuri:
| Fluffinator a răspuns:

Nu ti cainele cu tine in avionstraight face Il pune in cusca si in cala.

| Marius0189 a răspuns:

Nu am calatorit pana acum cu animale. Dar vara asta (din plictiseala) am citit biletul de avion(super nu?). Si scria ceva de genul: poti lua animalul cu tine (biletul la compania respectiva costa 35 euro) cu urmatoarele conditii: sa-l ai bagat intr-o cusca speciala, si sa-l tii sub scaun. In cazul in care animalul este de talie mare, o sa-l puna in "coada" avionului, nicidecum la bagaje. Cel mai bine e sa suni la compania cu care calatoresti, si vei stii exact cum se procedeaza. Calatorie placuta. Stima!

| kitty_7228 a răspuns:

Nu se poate deoarece este vorba de cainele care se poate intampla ceva cu el.Sau poate ramane cu tine daca vrei dar trebuie sa stai si tu cu ellaughing

| Aida_1396 a răspuns:

Catelul sta cu stapanul,doar daca acesta este orb, iar cainele il ia in calatorie pe post de "conducator". Daca nu atunci il pune intr'o cusca, si la bagaje.platesti pentru el jumatate din pretul biletului happy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Aida_1396):

Nu e adevarat, nu va sta nicidecum la bagaje! Va sta sub scaun sau in caz ca e de talie medie sau pasagerii vor avea reactii de discomfort va sta in ''spatele'' avionului.