| anonim_4396 a întrebat:

Buna! A zburat cineva in ultimele zile cu Wizz AIR (in special către Anglia) si a avut parte de controale ale bagajelor?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intotdeauna se face control la bagaje, indiferent de compania cu care zbori si destinatie. Fie bagaje de cală sau bagaje de mână.
Daca ai ceva de ascuns, poti avea probleme.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate nu ai zburat niciodata cu avionul, dar sa stii ca nu intra nimeni in niciun avion fie el Wizz sau Emirates, fie el in Londra, Bucuresti sau Mumbai fara control al bagajelor, al tuturor bagajelor

| NLS a răspuns:

Am zburat dus întors în decembrie, Germania-România, cu Wizz.
Controlul bagajelor e putin mai lejer în Germania decât în România. (probabil datorita diferențelor de aparatura).

| johnnny123 a răspuns:

De ce, doar "în ultimele zile" s-a introdus controlul bagajelor la aeroport?

| Ali1998 a răspuns (pentru johnnny123):

Nu ma refer la Security check, ci la controlul de la urcarea in avion, la cântărirea si la măsurarea bagajului, de care nu întotdeauna am avut parte

| suntserios a răspuns (pentru Ali1998):

Aia e o chestie de noroc si de personalul care lucreaza in acea zi.