| anonim_4396 a întrebat:

Bună! A zburat cineva recent cu Wizz Air și a avut la el un aparat de ras de tip Bic Soleil? Mă intereseaza daca este permis în trollerul așezat deasupra, pe care îl iau cu mine

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aparatele de ras Gillette și alte aparate de ras care sunt montate într-un cap de plastic sunt de obicei permise în bagajele de mână. Lame cu două tăișuri, de orice fel, sunt interzise să fie luate la bordul zborurilor și asta include lame de ras. Ar fi bine sa-i intrebi! Asta daca stii maghiara sau o limba de circulatie internationala: Tel. 0900 310 020.