| DiBianca a întrebat:

Buna all

Am 15 ani iar peste cateva luni am sa implinesc 16.Am de gand sa plec in strainatate cu 2 prieteni unul dintre ei fiind cel mai bun prieten al meu si vine cu mine doar pentru imi fii alaturi etc,nu cu familia iar parintii sunt de acord.

Vreau sa lucrez part time si as vrea sa va pun cateva intrebari:

1) Se poate lucra in alta tara de la 16 ani Part-Time?( Eu stiu ca se poate)

2) As vrea sa fac curs de ospatar,barman sau bucatar deoarece am vazut ca se cauta mult in Germania. Credeti ca m-ar angaja?

Sunt constienta ca va fi greu si ca sunt prea mica,dar vreau mult mai mult de la viitor pentru mine si chiar nu mai vreau sa stau in Romania.Va rog sa nu-mi dati comentarii aiurea,chiar nu am nevoie de ele.Multumesc,dau funda!

1 răspuns:
| VladimirPutin a răspuns:

Da la produs