|

Buna all, am o intrebare.

Am primit prin e-mail un bilet de avion catre Londra cu firma Wizz Air(si l-am printat) iar eu din motive personale numai pot merge.As vrea sa stiu daca l-as putea vinde (are numele meu trecut pe el)

As vrea sa stiu si unde as putea sa apelez? Sa sun la aeroportul din orasul meu (Arad)?

Multumesc, dau fundita.

8 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Buna,
In asemenea cazuri in nici un caz NU SE POATE ajunge la o intelegere. Ca nu face fiecare dupa cum vrea. Atunci cand biletul de avion e cumparat deja, nimeni altcineva nu poate calatori in afara de tine. Exista posibilitatea de a anula biletul, in schimbul unei taxe poti recupera o parte din bani. Si intotdeauna tine mine ca atunci cand ai intrebari/nelamuriri sa te adresezi companiei aeriene nu aeroportului, care nu are nici o legatura cu regulile de calatorie ale fiecarei companii. Uite aici poti gasi datele de contact Wizz Air, numar de telefon relatii clienti pe Romania http://wizzair.com/about_us/contact_us/?language=RO

| explică (pentru Lascu_Andreea_1985):

Multumesc pentru raspuns Andreea, Mai ar fi ceva.Persoana din Londra mi-a cumparat biletul, deci se poate ca eu sa primesc bani pe biletul de avion?

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

Buna, daca biletul este pe numele tau, tu poti face aceasta operatiune. Intra si site si citeste conditiile si costurile operatiunilor respective

| explică (pentru Lascu_Andreea_1985):

Multumesc frumos pentru raspunsuri.Ai primit fundita :*

7 răspunsuri:
| a răspuns:

Cred ca poti sa schimbi numele pasagerului...deci ai putea sa il vinzi. Doar ca o sa platesti o mica taxa pentru schimarea benefiarului(numele pasagerului). Pentru ce data e bletul? Cat a costat?

| explică (pentru AlinaG):

Aham,multumesc happy

| a răspuns:

NU poti sa il vinzi sigur, dar contacteaza aeroportul sin Arad si discuta cu ei si poate faceti o intelegere!

| a răspuns:

Funda?