| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 14 ani.la 18 ani as vrea sa ma duc in vacanta cu niste prietene in new york. A mai fost cineva? Cum este? Vrem sa petrecem o luna de zile acolo. Ajung 5 mii de euro? Cu biletu de avion madrid-new york si cazare la un hotel cat de cat luxos? Plus cheltuielile(haine.cadouri.mancare.locuri de vizitat) mss anticipaat happy

12 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

New york este in partea cealalta a globului...numai biletele te costa 5000 de euro, ca sa nu mai spun ca vorbim de bilete individuale!
2 ) New York e un oras scump...tu vrei sa stai o luna la new york la un hotel luxos?
Pai te costa cam 100 de dolari pe zi, cel putin *de persoana *
100x30 =3000 de euro *numai pentru tine, fara prietene *, ca sa nu mai spunem de cumparaturi!
Nu mai visa ...ca visezi degeaba.iti trebuie macar 15000 de euro sa pleci in new york, mai ales daca iti iei si prietenii cu tine

| boogdan91 a răspuns:

Nu iti ajung 5000e nici pentru drum. Dus-intors te costa in jur de 6000e.

| danzel_7798 a răspuns (pentru boogdan91):

Daca te referi la toate bilete costa aprox 6000 euro, 1 bilet dus-intors ajunge pana la 2500 dolari

| Livingmylife a răspuns (pentru boogdan91):

Pai avionul il iau din madrid...deci nu costa atata ca din Romania

| boogdan91 a răspuns (pentru Livingmylife):

Aha, foarte bine. Suna la agentie si fa o rezervare, spune-le ce planuri ai peste 4 ani ca sa fii sigur ca o sa prinzi loc, si poate iti fac si o reducere...Si eu mai visam la varsta ta, dar tu ma intreci.

| Livingmylife a răspuns (pentru boogdan91):

Deci eu nu.ti cunosc viata(nici nu ma intere) dar visele se implinesc daca vrei cu adevarar.in al doilea rand eu toata viata mea am trait in Spania, deci am viza, banii si vointa. In al doilea rand eu am mai fost plecata la mare cu prieteni, normal ca uni aveau +18... Deci practic eu nu ti.am cerut opinia, doar informati. Pentru uni visele raman doar in imaginatie (oameni fara incredere in sine, sau fara sperante) daca tu doar visai la lucruri, inseamna ca nu esti destul de bun pentru a obtine acele lucruri, ci doar a le visa, corect? Fara supararewinking

| boogdan91 a răspuns (pentru Livingmylife):

,,eu toata viata mea am trait in Spania"-Esti si mare al naibii de ti-ai trait toata viata acolo laughing.
Daca esti in Spania nu inseamna ca ai neaparat viza pentru State, nu o da in SF-uri de acum. Eu nu visez, vad lucrurile asa cum sunt.

| wyo a răspuns (pentru Livingmylife):

Si eu toata viata mea am trait in New York
nici nu am auzit de Romania

| boogdan91 a răspuns:

Si mai e problema cu viza...In caz ca nu o ai deja

| boogdan91 a răspuns:

Mai bine nu mai visa laughing

| otilikapostolik a răspuns:

Eu iti recomand sa nu iti planifici deja, ajungi la 17 si deja e prea devreme

| wyo a răspuns:

Ahh da laughing))
cum zice boogy