| Blackqueen a întrebat:

am 15 ani(fata)! si o dragoste nebuna pentru tot ce inseamna munte. Am facut trasee de 4-5 ore la Padis dar am vazut ca exista si de 7-8 sau 9-10 ore. Am o conditie fizica foarte buna si mi.as dorii din tot sufletul sa le practic. O singura problema. Mama trebuie sa nasca luna viitoare, deci cativa ani ar trebui sa-mi iau adio de la munte. Cate tabere am vazut pana acum (pentru anul viitor) toate au trasee usoare, fiindca (,) cum sa-si rupa copii de la oras picioarele pe trasee de munte (si eu sunt de la oras). O solutie, tabara, ceva?
Dau funda raspunsului care ma salveaza!

4 răspunsuri:
| Cedry2k8 a răspuns:

Nu ai nimic de facut in cazul asta. Daca nici tu, care te pricepi nu ai gasit, noi nici atat. In schimb poti sa-ti iei o bicicleta si sa te plimbi prin oras cu ea, ca vad ca iti plac aventurile. Esti cumva zodia sagetator?

| TheThingThatShouldNotBe a răspuns:

Du-te in alea usoare, asa de incalzire, ca de pe la 16-17 ani deja nu vei mai avea nevoie de tabere din astea organizate. Iti iei un grupulet de 2-3 prieteni/colegi si faceti singuri un traseu happy Asa e cel mai frumos, iar daca vrei trasee mai lungi si mai grele, incearca prin Retezat, Piatra Craiului sau Fagaras. Si e cu totul alta senzatie cand stii ca tu ai planificat totul, doar sa aveti grija si sa va informati inainte de tot ce e nevoie (marcajul traseului, vreme, cabane/adaposturi/zone de camping)
Oricum, sa va bucurati de munte, dar nu uitati sa o faceti cu respect. Fara gunoaie lasate in spate si fara sa distrugeti sau sa rupeti plantele de pe acolo happy

| Blackqueen explică:

Pe langa, Capricorn laughing) si bicicleta (biata de ea) are o roata sparta si frana din spate nu mai merge deloc(la cat am chinuit-o era clar) laughing)parintii-s prea ocupati ca sa-mi gaseasca pe cineva sa o repare

| Blackqueen explică:

Nu ma intelege gresit, pe alea usoare le.am practicat deja, tineam foarte mult sa il parcurg pe cel "circuitul Galben" de la Arieseni, dar cum mama este gravida si urmeaza sa nasca nu o sa pot sa il parcurg. Nu pot sa ma duc pe munte cu un copilas de cateva luni