| Emmy999 a întrebat:

Buna, am 16 ani vreau sa plec in Bulgaria la sora mea, pot sa merg fara un adult cu mine?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar daca ai declaratie de la notar de la ambii parinti ca te lasa sa iesi din tara si un insotitor major la vama

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți trece granița dacă eșt minor, neînsoțit de un părinte.

| Yuoia a răspuns:

Cu un insotitor adult fara cazier si acceptul parintilor dat in fata notarului.
Insotitorul poate fi in functie de mijlocul de transport, insotitorul de zbor, soferul de autobuz.