| Tudor_2273 a întrebat:

Am achizitionat 2 bilete avion acum o luna de pe site-ul unei companii de zbor din Romania, problema este ca persoana care le-a cumparat mi-a trecut numele incomplet (din Popescu Lucian Constantin Dumitrache in Popescu Lucian ex.). As dori sa stiu daca datele incomplete de nume ma impiedica sa ma urc in avion. Va multumesc.

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Prenumele meu e format din doua nume.Intotdeauna cand mi-am luat biletul de avion,l-am luat doar cu numele de familie si primul prenume.
Adica,sa zicem,in loc de Popescu Grigore-Catalin,biletul era pe numele Popescu Grigore.
Nu am avut nici un fel de problema,niciodata,in Europa.
Ar fi bine sa dai un telefon de confirmare la compania aeriana cu care intentionezi sa zbori, pentru linistea ta, probleme nu cred sa ai.
Drum bun!happy

| darrio2007 a răspuns:

De ce nu suni la compania respectiva.Este mai sigur.Aici parerile pot fi impartite.

| PetroKida a răspuns:

Atat timp cat ti-ai dat si CNP-UL (in caz ca l-ai dat) nu va fi nici o problema. Succes