| david1234567890 a întrebat:

Am câteva întrebări :
1 ) Cum se poate călători România-Hawaii și cât o să coste în total?
2 ) Am auzit că din Marea Britanie spre Europa există un tunel, e pentru mașini sau tren? Îmi dați un link cu o imagine ca să-l văd?
Mulțumesc mult.

9 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

UK - Franta http://en.wikipedia.org/wiki/Channel_Tunnel, si exista si tren ( TGV )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stau in Hawaii, I don’t know why
Dar nu conteaza daca sunt in tramvai.

| david1234567890 explică (pentru anonim_4396):

Ești în tramvai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru david1234567890):

Nu e evident?

| david1234567890 explică (pentru anonim_4396):

Undi ti duși?

| anonim_4396 a răspuns (pentru david1234567890):

Intr-un loc, undeva.

| david1234567890 explică (pentru anonim_4396):

Unde?
Îmi poți scrie mesaj happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru david1234567890):

Nicolina 2 - Iasi.

| Sofia97 a răspuns:

Buna, in primul rand nu poti sa calatoresti direct, se face escala la Londra sau/si la Los Angeles daca mergi cu avionul. Daca vrei sa mergi cu masina este mai mare bataie de cap pentru ca Eurotunelul este doar pentru trenuri dar poti sa iti incarci masina pe in tren dar cred ca este foarte costisitor. De asemenea, din Anglia pana in Hawaii va trebui sa imbarci din nou masina iar asta chiar este scump dar am intelesa ca depinde si de greutatea masinii(nu stiu sigur). Daca vrei sa mergi cu avionul ar dura aproximativ40h cu doua escale asa cum am zis si biletele ar costa peste 1000 de euro dar asta depinde si la ce clasa si de cand rezervi biletele. Preturi de avion gasesti pe internet la mai multe agentii. Uite aici sunt si niste informatii despre el si poze:
http://www.franceinlondon.com/......muter.html