| Sosetsicaaa a întrebat:

Buna am inteles ca primesc amenda in Franta daca vorbesc englezaa.Este adevarat? Fundawinkingkiss

28 răspunsuri:
| CreamCaramel96 a răspuns:

Nuu primesti!

| Laura a răspuns:

De unde tot apăreți?

| fuckThisLife a răspuns:

Logic ca nu este adevarat happy

| Cosmin1095 a răspuns:

Nu cred, asta pare a fi o prostiehee hee

| Smile_3473 a răspuns:

Nu, normal ca nu este adevaratlaughing
Engleza e o limba de circulatie internationala, asadar, in mod normal, ar trebui sa poti vorbi cu oricine, oriunde, in limba engleza
Acum, depinde doar de interlocutorul tau. daca stie, sau nu, limba engleza

| the1answer a răspuns:

Cine ti-a spus nu e bine informat! Franta este o tara civilizata si nu ezista o astfel de lege.

| DeDexD a răspuns:

Eu am fost in Franta si da am vorbit engleza si nu s-a intamplat nimic si te rog da-mi siteul ala prostesc daca ai auzit de pe siteuri

| darrio2007 a răspuns:

Astea sunt prostii.Sa nu primesti bataie daca vorbesti romana!

| emima a răspuns:

Chiar nu am auzit de asa ceva

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

rolling on the floor nu am auzit in viata mea de asta

| XtmCamiii a răspuns:

Nu e o minciuna

| Cecex3 a răspuns:

Eu am vorbit engleza la Paris si nu m-a omorat nimeni. Nu am primit amenda =]]
Cine ti-a zis chestia asta? :]]

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat, cine ti-a spus prostia asta? Numai bine!

| larisa05 a răspuns:

Normal ca nu este adevarat

| midiots a răspuns:

In orice tara poti vorbi orice limba...simplu si usor :-s

| Adryan657 a răspuns:

E rasism catre poporul englez nu?
fals

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E fals. Ce-i drept, au francezii ce au avut cu englezii mai demuuuuult. Am vorbit engleza cand am fost la Paris, la fel si chelnerii de acolo cu care doar asa ne-am inteles.

Răspuns utilizator avertizat
| BloodMagickNecromance a răspuns:

Și dacă nu știi franceză ce faci? (în cazul meu.)
Îți dă cu parul-n cap?!

| Vladoiu a răspuns:

Nu eu am fost acum o saptamana si am vorbit numai engleza.

| stefyyy a răspuns:

Daca nu stii altceva decat engleza nu ti da nimeni amenda! da' se cam uita un pic la tine!

| Crivi a răspuns:

Mai grav e ca asemenea persoane se duc in frantalaughing)

| medeea_9637 a răspuns:

Cum poti inteba asa ceva? Ai lipsit cumva de la scoala, s-au inca nu ai aflat ca engleza este o limba de circulatie internationala?

| RamonaAmy11 a răspuns:

Asta este cea mai gogonata minciuna laughinglaughing nu nu primeste amenda daca vb englezalaughing

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Of course not!

| DeDexD a răspuns:

Mah sa stii ceva love struck oricine zice asta ca sa inveti mai multe limbi si sa stii bine tot de acea

| maradi3 a răspuns:

Da,este adevarat asa ca baga-ti limba in bagaje sa nu ti-o gaseasca nenea jandarmu! Sunt multi arabi, vorbeste araba, pe aia nu-i baga nimeni in seama!happy

| YoungHomie a răspuns:

Serios? in primul rand incearca sa nu mai iei in seama prostiile astea. In al doilea rand, limba engleza este o limba internationala, logic ca nu se da amenda doar pentru ca incerci sa comunici cu ceilalti cum poti. Americanii sau englezii din M.B. ce ar face daca s-ar da amenzi? laughing