| 99NYC a întrebat:

Am nevoie de pasaport daca vreau sa merg cu avionul in Franta? Cu masina stiu ca nu e nevoie, dar ma gandeam ca poate cu avionul e diferit?

Răspuns Câştigător
| Irinelp a răspuns:

Nici cu avionul nu e nevoie de pasaport doar cartea de identitate e suficienta pentru europeni.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar buletin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cu avionul tot intr-o tara membra UE ajungi.

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai nevoie de pasaport pentru este membra UE ca si Romania.
Suntserios ti-a raspuns cel mai corect.
Nu tot acolo ajungi si cu avionul?

| mihai69 a răspuns:

Nu e nimic diferit, e suficientă Cartea de Identitate. Dar pentru un acces mai simplu prin zonele de control de securitate și la trecerea frontierei, un pașaport biometric face minuni!