| Frumu1818 a întrebat:

Buna! Am o nelamurire, daca eu mai am un al 2-lea prenume (ex: Popa Andrei-MIREL) iar eu am facut o rezervare la Blue Air(am cumparat bilet) pe numele Popa Andrei, este vreo problema cand voi face check-in sau cand voi lua cartea de imbarcare doar pentru ca nu am trecut si acel "Mirel"?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu trebuia sa treci numele exact cum apare in buletin, Popa Andrei Mirel daca asa te numesti si mirel este tot numele tau.Dar posibil sa nu fie nici o problema deoarece nu toti i si folosesc ambele prenume din buletin si in familie nu te striga toti pe numele Mirel, cred ca Andrei este folosit mai des oricum important este ca ai reusit sa faci rezervare si daca poti suna i maine si intreaba i si acest detaliu daca nu ai trecut tot numele Andrei Mirel are vreo importanta? Poti avea surprize la îmbarcare? Eu cred ca nu este nicio problema, calatorie placuta.

| Frumu1818 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Merci frumos!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Frumu1818):

Mersi si eu pentru funda, unde pleci in ce țara?

| Frumu1818 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Din Cipru in Romania si vice-versa

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Da, trebuie folosit numele complet, asa ca baga aia 40 de euro daca nu vrei sa ramai la sol.

| dannyel86 a răspuns:

Blue Air iti da posibilitatea sa faci modificari in datele de rezervare.
Trece in casuta numele cu care ai facut rezervarea, precum si codul acesteia.
https://www.flyblueair.com/ro/ro/modifica-nume/

| Frumu1818 explică (pentru dannyel86):

Tocmai de asta am vrut sa stiu daca este vreo problema, modificarea numelui costa 40euro si am luat biletul dus-intors deci doar pentru asta ar trebui sa mai platest 80 de euro crying(((