| Enescu_Alexandru_1993 a întrebat:

am si eu o intrebare. Merg acum in Italia si imi iau bagaj de mana mic, nu stiti geanta sport se incadreaza? Am mai fost dar doar cu bagaj de cala.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de marimea gentii. Vezi pe site-ul oficial al companiei aviatice cu care mergi, acolo sunt date dimensiunile maxime al bagajelor de mana.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Se încadrează dacă încape în „calibrele" aflate pe orice aeroport, înainte de check-in. Dacă nu încape în alea, automat trebuie s-o dai la cală (plus taxa de bagaj aferentă).
Pentru dimensiunile precise, vezi saitul companiei aeriene la care ai bilet. Secțiunea bagaj de cabină / mână.