| ines a întrebat:

Buna am si eu o intrebare. Nu stiti cum se procedeaza cu plecarea unui minor de 15 ani din tara fara parinti am anteles ca se poate cu firme de autocar.Bineanteles cu acordul parintilor adica cu procura facuta soferului dar nu stiu sigur va multumesc

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Procura se face la notar. In rest nu este nici o problema. Acordul se face in prezenta ambilor parinti.

2 răspunsuri:
| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Trebuie sa faci o procura la un notar si bineinteles, trebuie legalizata.In rest, doar buletinul si...bani de drum.Asta daca mergi in spatiu U.E.Ca deja daca e vorba de o tara din afara acestui spatiu, e mult mai complicat.

| Lucifer666 a răspuns:

Procura se face la sediul firmei de transport. Nu soferul face acest document. De unde iei biletul de autocar faci si aceasta "procura".