| sincer a întrebat:

am si eu o intrebare pentru a tranzita Slovacia si Cehia de ce documente am nevoie(Pasaport sau doar buletinul) si daca au sosele bune, cat e taxa pentru autostrada in fiecare tara daca stie cineva care a fost recent. Specific ca merg cu masina personala(Masina mica.)

Răspuns Câştigător
| Roby67 a răspuns:

Buletinul ajunge, dar este mai bine sa ai si pasaportul la tine.
In Cehia te costa 10€ pentru 14 zile.
In Slovacia costa 4€ pentru 15 zile, astea sunt preturi pentru masini cu o greutate totala mai putin de 3, 5 tone.

1 răspuns:
| cmm a răspuns:

Numai cu buletinul. drumurile sunt foarte bune, au autostrazi bune, dar atentie la viteza, in Slovacia era sa dau ceva bani la depasire de viteza. Am fost acum un an, nu mai stiu cat era taxa, cam 7-8 euro