| TAwENk1993 a întrebat:

zilele astea plec prima data cu avionul..si as vrea sa stiu.ce anume trebuie sa fac in aeroport..stiu ceva de check-in..am un bagaj de cala..si am biletul la blue air..as vrea cateva informatii. dupa check-in unde trebuie sa ma duc..plec de pe aeroportul Otopeni(henri coanda)

Răspuns Câştigător
| LoveTenis a răspuns:

Pai dupa cred ca vei ajunge intr-o sala si daca nu mai ai bagajul vei ajunge undeva unde vei astepta pana vine avionul(daca inca nu a venit fiindca eu sunt obisnuita sa intarzie un pic pentru ca asa mi s-a intamplat mai mereu laughing ) si apoiu vei ajunge la avion vei intra vei da biletele si apoi te asezi zbori ajungi si punct trebuie doar sa stai calm!

8 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Altceva nu-ti mai trebuie decat curaj, calatorie placuta!

| TAwENk1993 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Mersi dar dupa check-in unde trebuie sa merg? am inteles ca bagajul de cala il voi lasa acolo. dupa unde trebuie sa merg?

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru TAwENk1993):

In sala de asteptare

| Okkultist a răspuns:

Ma voi informa maine in legatura cu situatia dumneavoastra, si voi incerca sa formulez cat mai clar posibil. Nu am mai zburad de 2 luni. La inceput va fi greu, pana va voi da urmatorul raspuns, un sfat: Aveti grija la procurorii aeroportului laughing

| bobosf a răspuns:

Salut! Ajungi la aeroport. Te duci la plecari si vei vedea de check-in, sunt puse pe companii. Gasesti usor Blue-air, zborul tau (dupa cod, ora) si te pui la coada acolo. Iti iau biletul, si bagajul de cala se duce pe o banda. Dupa, te duci sa treci la control (printre bare), sa nu ai metale. Dupa ce ai trecut de asta, te poti plimba pe unde vrei tu, sau te duci direct la poarta unde va veni zborul tau. Daca te duci din timp stai linistit ca poti intreba lumea si te ajuta. Mai multe despre calatorii aici http://calatorimieftin.blogspot.com

| TAwENk1993 explică:

Ma puteti ajuta? Va rog..cu mici detalii?

| TAwENk1993 explică:

Mersi dar dupa check-in unde trebuie sa merg? am inteles ca bagajul de cala il voi lasa acolo. dupa unde trebuie sa merg? am o geanta mica in care imi voi tine bani, buletinul.

| TAwENk1993 explică:

Mersi frumos pentru raspunsuri. am citit acuma pe net pe un forum ca dupa check-in unde acolo ti se va da boarding pass-ul, urmeaza controlul corporal unde acolo lasi cureaua, cercei, geanta si incaltamintea daca ai catarame si dupa vamesi..si direct spre poarta... asa este nu?