| Jurjut_Oana_1999 a întrebat:

Buna, am un prieten care pleaca din Irlanda spre Budapesta cu avionul, dar se pare ca a uitat sa isi puna numele de familie, ce anume trebuie facut in cazul acesta, precizez ca si-a facut check in-ul si abia atunci a observat.Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă a uitat, o să întrebe ei cum îl cheamă.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cum a reusit performanta asta? Cand cumperi biletul online, sunt niste campuri care trebuie completete obligatoriu. Daca ramane unul necompletat, nu poti trece la pasul urmator.

| Bizon95 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Atunci cu EXACT chestia asta se poate duce, si sa urle DE CE nu m-ati fortat sa completez si numele ala si sa faca scandal daca aia se cotoiesc sa il lase sa zboarewinking

| Dalmore a răspuns:

Cum să ajungi la check-in fără numele de familie? Ce a scris acolo? Că ceva a scris, n-avea cum să treacă de pasul ăla altfel. Din câte știu, dacă vrei să modifici datele de pe bilet, trebuie să plătești 50-100 euro, nu mai știu. Să citească pe site.

| Jurjut_Oana_1999 explică (pentru Dalmore):

La numele de familie era al doilea prenume